Jedna z często polecanej serii książek...
06 czerwca 2020, 22:13
Ćwiczenia odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i dla amatorów westernu – są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych: „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”. Cherry Hill prezentuje znane, klasyczne ćwiczenia obok własnych oryginalnych pomysłów, dając każdemu szeroki wybór użytecznych programów do pracy. Książka ta jest także cennym podręcznikiem dla trenerów i instruktorów, szukających nowych metod nauczania.
Przykładowe ćwiczenia:
galop zebrany, długa i niska rama, rozluźnienie, koło i ustępowanie od łydki, kłus – zatrzymanie – cofanie – stęp, zygzak w ciągu, długa serpentyna, rollback, spirala, ósemka.Marzeniem każdego, kto pragnie doskonalić swoje umiejętności jeździeckie, jest praca z trenerem. Niewielu jednak stać na „osobistego trenera”, a i dostęp do trenerów – prawdziwych fachowców nie jest łatwy. Każdy potrzebujący pomocy w szkoleniu może jednak skorzystać z książek, które – wprawdzie nie w stu procentach – a w wielu sytuacjach mogą zastąpić trenera. Takimi książkami są podręczniki z serii 101 ćwiczeń. Mają państwo w rękach kolejną, godną polecenia książkę z tej serii.
Wojciech Mickunas
101 ćwiczeń na ujeżdżalni to doskonała książka dla jeźdźców, którzy chcą poprawić umiejętności swoje i swoich koni. Została napisana z myślą zarówno tych, którzy uprawiają jeździectwo nazywane klasycznym, jak i o tych, którzy jeżdżą w stylu western. Podobnie jak pozostałe książki z serii 101 ćwiczeń, jest to propozycja przystępna, praktyczna i godna polecenia.
Miesięcznik „Świat koni”
Dodaj komentarz